צמחי מרפא

צמחי מרפא ידועים ביעילותם בטיפול במחלות שונות ובהרזיה, אך הטיפול בצמחי המרפא דורש מן החולה לשנות אורח חיים, הרגלי תזונה, ומשמעת ואחריות עצמית גבוה.הטיפול בצמחי המרפא בשילוב עם תזונה נכונה יכול לסייע רבות להמעיט ואף להעלים את תסמיני המחלה, ולעזור לנו להישאר במשקל תקין.

רבים הם צמחי המרפא אשר נוסו ונחקרו על מחלת הסכרת, וממחקרים רבים עולה כי שינוי הרגלי תזונה יחולל פלאים לחולים רבים.

מסתבר כי שילוב של מספר צמחי מרפא ולעיתים אף צמח אחד עשוי להקל על החולה. כיום ידוע על כ – 1200 צמחי מרפא הפועלים לריפוי המחלה.

צמחי המרפא מגיעים כתוסף מזון כקפסולות או מיצים המהולים במים ואלכוהול (טינקטורות).
לכל אחד מן החולים עשוי לעזור צמח אחר או לחלוןפין שילוב של מספר צמחי מרפא שיתקפו מספר מנגנונים.

ההרבליסט או הנטורופת הם המטפלים בצמחי המרפא, החולה יעבור אבחון שלאחריו יחליט הנטורופת או ההרבליסט באיזה מצמחי המרפא יטופל על מנת שאלה יתקפו את המנגנונים. הטיפול ינתן בד"כ באמצעות קפסולות או מיצים.
השפעת צמחי המרפא תתרחש בטווח של 3-4 חודשים בהם ניתן יהיה להבחין בשיפור בתסמיני המחלה. במקביל יש לדווח לרופא המטפל על הטיפול בצמחי המרפא ולעקב אחר התסמינים אם חל שיפור.

החילבה – לא סתם טוענים כי החילבה הוא בריא, זהו צמח מרפא יעיל מאד להורדת הסוכר כולסטרול, ושומנים בדם, כמו כן קיימות בו תכונות נוספות, הוא גורם לתאבון, מגביר את תפוקת החלב אצל נשים בתקופת ההנקה ומשלשל. לצמח קוראים גרגרנית יוונית –
Trigonella foenum- graecum

עלי הזית
בישראל קיימים עצי זית רבים, עלי הזית מסייעים להורדת התסמינים של מחלת הסכרת, על מנת לדעת את השימוש ואת המינון בעלי הזית יש לפנות לנטורופת, בכל אופן יש לקחת בחשבון כי הטיפול בצמחי המרפא לא יפתור את החולה מן המחלה אלא לצמצם את התסמינים.

הקינמון  
הקינמון מסייע להורדת רמות הסוכר בדם.

הגלגה – Galega officinalis
צמח הגלגה המגיע מאירופה משמש רבים מחולי הסכרת להורדת רמות הסוכר, הוא גורם לגלוקוז להתפרק ומסייע לקשור בין הרצפטורים שבממברנות התא לאינסולין, כמו כן הוכח כי הוא מגביר את כמות החלב אצל נשים מניקות.
שותים את הצמח כחליטה במשך 3 פעמים ביום, כל פעם 1-2 גר'

ג'ימנמה Gymnema sylvestrist
צמח הג'ימנמה הוא היעיל ביותר כאשר מדובר בטיפול בחולי הסכרת אשר רבים מן המטופלים המשתמשים בו הצליחו להפחית באופן ניכר את המינון התרופתי ואף להוריד  את התרופות לחלוטין.

הצמח משמש גם לטיפול בדלקות בדרכי השתן. כמו כן, מסייע להורידת כולסטרול, הורדת
הדחף למתוקים. השימוש בצמח נעשה באמצעות חליטת צמחים, כאשר מומלץ לחלוט 10 גר' ולשתות 3-4 פעמים ביום.